Przetestuj rower swoich marzeń
 • mask-slider-top MobilneCentrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  Mobilne
  Centrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  mask-slider-bottom
 • mask-slider-top Modele elektryczne, oraz full suspensionSprawdź i wybierz dla siebie
  Modele elektryczne, oraz full suspension
  Sprawdź i wybierz dla siebie
  mask-slider-bottom

Kartuzy pełne zachwytów

9 maja 2017

- Przeżyłem skok technologiczny, bo pierwszy raz jechałem na tak zaawansowanym rowerze z wyższej półki - mówi jeden z uczestników testów Meridy, które odbyły się 6 maja w Kartuzach. Specjalnym gościem testów był Szymon Sajnok, zwycięzca wyścigów Pucharu Świata na torze, młodzieżowy wicemistrz Europy.

 

Poniżej przedstawiamy relację z wizyty Mobilnego Centrum Testowego w Kartuzach. Z oryginalną treścią artykułu, a także wieloma dodatkowymi zdjęciami, można się zapoznać na www.sportnakaszubach.pl [KLIKNIJ].

 

"To była prawdziwa gratka dla miłośników jazdy na rowerze, zarówno zaawansowanych kolarzy, jak też niedzielnych cyklistów – Mobilne Centrum Testowe Meridy, które odwiedza miasta w całej Polsce, zawitało do Kartuz. Przyciągnęło wielu chętnych, chcących obejrzeć i przejechać się, często pierwszy raz, na modelach z wyższej półki.

 

Ładunek w ciężarówce znanego producenta rowerów, która stanęła w sobotę przy salonie Bike Atelier w Kartuzach, to marzenie wielu miłośników dwóch kółek - 29 najnowszych, zaawansowanych rowerów szosowych i MTB, każdy z nich wart od kilkunastu to 35 tysięcy złotych.

 

fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl

 

Chętni mogli nie tylko zaznajomić się z nowymi rozwiązaniami technicznymi i obejrzeć różnorodne modele, ale też przetestować je i to nie w sklepie, lecz na trasie. I to bezpłatnie. Zainteresowani w czterech grupach wybrali się na półtoragodzinne przejażdżki po okolicach Kartuz, w zależności od upodobań na szosie lub po lasach i szutrach. Jeden z wyjazdów poprowadził Szymon Sajnok, wychowanek Cartusii Kartuzy, o którym ostatnio głośno za sprawą sukcesów na torze.

 

- Zainteresowanie testami było bardzo duże, przez internet zarejestrowało się 41 osób, niektóre podwójnie, na model szosowy i górski. Do tego dodać należy osoby, które przyszły bez zgłoszenia na blok otwarty - mówi Wiesław Hirsz, menedżer sklepu Bike Atelier w Kartuzach. - Większość osób przyjechało do nas z Trójmiasta, ale mamy też wielu mieszkańców Kartuz i okolic, naszych klientów i nie tylko.

 

Uczestnicy pochlebnie wypowiadali się o sposobności potrenowania na wysokiej klasy rowerze w warunkach bojowych. - Chciałam spróbować jazdy na karbonie, dziś miałam ku temu okazję, i rzeczywiście jest duża różnica w poruszaniu się czy tłumieniu drgań. Jestem bardzo zadowolona, że tutaj przyjechałam - mówi Agnieszka Kościowska z Gdańska.

 

fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl

 

Mateusz Strognowski i Aleksander Kreft wraz z dziesięcioosobową grupą pokonali ponad 29 kilometrów z Kartuz do Brodnicy Górnej po trasach MTB. - To superpomysł, fajnie, że ktoś pomyślał, aby rowerzystom dać możliwość przetestowania nowych modeli i rozwiązań. Oby takie okazje były jak najczęściej - mówi Mateusz Strongowski z MTB Start Kartuzy. -  Dziś pierwszy raz miałem ochotę pojechać na pełnej amortyzacji i było super. Jeździ się inaczej, w trakcie jazdy zorientowałem się, że taki sprzęt wymaga nieco innej techniki.

 

 fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl

 

- Przypadł mi rower Merida Ninety-Six 9. Team, karbonowa konstrukcja z amortyzacją z tyłu i z przodu. Przeżyłem dziś skok technologiczny, bo pierwszy raz jechałem na tak zaawansowanym rowerze z wyższej półki, wcześniej miałem okazję jeździć tylko na sprzęcichu z 97. roku, czyli z mojej I Komunii - śmieje się Aleksander Kreft.

 

Po powrocie na miejsce każdy mógł podzielić się wrażeniami z innymi rowerzystami i porozmawiać z fachowcami z Meridy i Bike Atelier na temat sprzętu. Na wszystkich czekał też poczęstunek.

 

Mobilne Centrum Meridy ma pojawiać się w Kartuzach co roku, a być może nawet częściej".

 

Źródło: www.sportnakaszubach.pl

 

 fot. Bartosz Cirocki/SportNaKaszubach.pl

 

W najbliższy weekend 13-14 maja Mobilne Centrum Testowe odwiedzi Poznań. Wciąż można się zapisać na te i inne testy Meridy oraz zarezerwować rower dla siebie. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘ.

Wróć