Przetestuj rower swoich marzeń
 • mask-slider-top MobilneCentrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  Mobilne
  Centrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  mask-slider-bottom
 • mask-slider-top Modele elektryczne, oraz full suspensionSprawdź i wybierz dla siebie
  Modele elektryczne, oraz full suspension
  Sprawdź i wybierz dla siebie
  mask-slider-bottom

Merida przetestowana we Wrocławiu

7 czerwca 2017

– To wspaniały pomysł na pokazanie wysokiej klasy sprzętu – mówi Anna, jedna z uczestniczek testów Meridy, które odbyły się ostatnią sobotę we Wrocławiu.

 

Mobilne Centrum Testowe zatrzymało się w ostatnią sobotę we Wrocławiu, dając szansę na przetestowanie czołowych rowerów Merida. – To wspaniały pomysł na pokazanie wysokiej klasy sprzętu, fantastycznych rowerów w teren i na szosę – mówi Anna, jedna z uczestniczek akcji.

 

fot. Adrian Grześków

 

Współorganizowane przez Dolnośląskie Centrum Rowerowe wydarzenie pozwoliło sprawdzić m.in., jak zachowuje się na trasie rower szosowy z hamulcami tarczowymi. – Jestem pod dużym wrażeniem Scultury Disc 5000. Rower jest lekki i łatwy w prowadzeniu, szybko nabierał prędkości – opisuje wrażenia z jazdy Wojtek. – Dzięki hamulcom tarczowym rower jest bardziej przewidywalny, bo łatwiej go wyhamować. Karbonowa rama jest wystarczająco sztywna, ale na kostce brukowej wybierała część wstrząsów – dodaje.

 

fot. Adrian Grześków

 

Zgoła inny model, Meridę Ninety-Six 7. Team, zabrał na trasę Jakub Jakimiuk. – Rower jeździ bardzo lekko, na prostej łatwo uzyskać i utrzymać wysoką prędkość. Na zakrętach i zjazdach zachowuje się przewidywalnie. Amortyzator przy mojej niskiej wadze sprawuje się wyśmienicie. No i najważniejsze: podjazdy. Na rowerze tym świetnie się podjeżdża, sam ciągnie pod górę – uśmiecha się. Testy zweryfikowały jego opinię na temat rozmiaru kół. – Do tej pory byłem przeciwnikiem większych kół, teraz wiem, że kolejny mój rower będzie na kołach 27,5” – tłumaczy Jakub Jakimiuk.

Wrocławska akcja spełniła jego nadzieje. – Takie wydarzenie to świetny pomysł, można przetestować rower z najwyższej półki. Półtorej godziny jazdy pozwala poznać rower, choć chciałoby się pojeździć dłużej – podsumowuje.

 

Od 7 aż do 11 czerwca bazą Mobilnego Centrum Testowego będzie Kraków. Do 9 czerwca zatrzyma się ono w okolicach sklepu Bike Atelier na ul. Kapelanka 54 (parking Tesco), w weekend 10-11 czerwca zaparkuje w pobliżu sklepu Aga Sport (os. Dywizjonu 303 31i). Aby zarezerwować rower dla siebie, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘ.

 

Wróć