Przetestuj rower swoich marzeń
 • mask-slider-top MobilneCentrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  Mobilne
  Centrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  mask-slider-bottom
 • mask-slider-top Modele elektryczne, oraz full suspensionSprawdź i wybierz dla siebie
  Modele elektryczne, oraz full suspension
  Sprawdź i wybierz dla siebie
  mask-slider-bottom

Przetestuj Meridę z SzajBajkiem

18 lipca 2018

 

– Porozmawiam, doradzę, przejadę się z Wami. Po prostu będę do Waszej dyspozycji - mówi SzajBajk, który weźmie udział w najbliższych testach Meridy. Odbędą się one w weekend 21-22 lipca podczas mistrzostw Polski MTB XCO/XCR w Mrągowie. Popularny videobloger będzie dostępny pierwszego dnia testów.

 

 

Już w najbliższy weekend miłośnicy MTB będą mieli w Mrągowie sporo powodów do radości. Po raz pierwszy w historii odbędą się tam mistrzostwa Polski w MTB XCO/XCR. W szranki stanie na Mazurach czołówka polskiego kolarstwa górskiego, m.in. Maja Włoszczowska czy Marek Konwa. Na Górze Czterech Wiatrów, na której odbędą się mistrzostwa, nie trzeba się jednak ograniczać tylko do kibicowania. 21 i 22 lipca zaparkuje tam Mobilne Centrum Testowe Meridy, dając możliwość sprawdzenia na trasie ponad 30 rowerów tej marki. Znajdą się wśród nich modele górskie i szosowe, w tym maszyny znane z najważniejszych wyścigów świata. Dodatkową atrakcją dla wielu miłośników dwóch kółek może być udział SzajBajka w wydarzeniu. Będzie on dostępny podczas testów Meridy w sobotę 21 lipca. – Porozmawiam, doradzę, przejadę się z Wami. Po prostu będę do Waszej dyspozycji – mówi popularny videobloger, który również będzie się ścigał w Mrągowie.

 

 

Testy Meridy odbędą się na Górze Czterech Wiatrów w sobotę 21 lipca w godzinach 10-15.30 i w niedzielę 22 lipca w godz. 10-13.30. Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić formularz dostępny na www.rowerymerida.pl/testy. Zarezerwowany rower w wybranym dla siebie rozmiarze będzie gotowy do testów o wskazanej godzinie. Na stronie internetowej akcji podano szczegółowe informacje dotyczące modeli, które wypełniają w tym roku Mobilne Centrum Testowe. Są wśród nich premiery sprzętowe, jak i odświeżone wersje rowerów z różnych kategorii.

 

– Poleciłabym takie testy wszystkim osobom, które uważają, że rower to rower i każdy z nich jest taki sam. Przekonają się z pewnością, że rower rowerowi nierówny – uważa Dominika, jedna z uczestniczek testów Meridy. Różnicę będzie można poczuć m.in. dzięki testom różnych wersji tego samego roweru. Big.Nine, jeden z najpopularniejszych hardtaili na rynku, będzie dostępny w ciężarówce Meridy aż w trzech wersjach: Big.Nine Team, 7000-E oraz 500 Lite. 8,5-kg model Team to ulubiony rower startowy Gunn-Rity Dahle Flesjii, która ostatnio wygrała na nim swój 30. wyścig Pucharu Świata XC w karierze.

 

fot. EGO-Promotion, Armin M. Küstenbrück

 

7000-E może zainteresować ze względu na swój elektryczny osprzęt XT Di2. Z kolei aluminiowy Big.Nine 500 Lite to jeden z podstawowych rowerów SzajBajka w tym sezonie. Każdy zainteresowany będzie miał szansę porównać zachowanie tych rowerów na trasie. Górski zestaw rowerów testowych Merida tworzą także modele z pełnym zawieszeniem: Ninety-Six 9. 7000 oraz One-Twenty 9. XT-Edition. Na jednej z wersji pierwszego z nich Jose Antonio Hermida i Joaquim „Purito” Rodriguez w ostatnich dwóch latach startowali w legendarnej etapówce Absa Cape Epic.

 

W Mrągowie będą dostępne także rowery szosowe Merida, w tym nowa wersja modelu Reacto. – Dzięki zabiegom projektantów Meridy Reacto może teraz zaskoczyć wszystkich, którym rowery aero kojarzą się z mało wygodną jazdą. – Komfort odczuwany na siodełku udało nam się poprawić aż o 24% w stosunku do poprzedniej wersji Reacto – zaznacza Juergen Falke, dyrektor produktów Meridy i szef jej działu badawczo-rozwojowego. – Nowe Reacto może śmiało konkurować pod względem komfortu ze słynącą z niego Sculturą – dodaje, porównując je do wszechstronnej szosówki Meridy.

 

 

Scultura będzie dostępna w ciężarówce Meridy w dwóch wersjach. Karbonowa Scultura Disc 7000-E z elektrycznym osprzętem Shimano Ultegra Di2 oraz aluminiowa Scultura Disc 500 pozwolą zweryfikować, jak sprawdzają się hamulce tarczowe na szosie. Mocną alternatywą dla rowerów górskich i szosowych będzie podczas testów Meridy model Cyclo Cross 600. Pomoże on przekonać się, czy słusznie rowery przełajowe nie są już traktowane wyłącznie jako zimowy przerywnik.

 

 

Jeśli ktoś uważa, że o rowerach wie wszystko, może się w Mrągowie zdziwić. – Było to jedno z najciekawszych doświadczeń rowerowych w moim życiu, a mam ich za sobą wiele – powiedział Piotr po jednych z testów Meridy. Kto chce poczuć różnicę i dać się zaskoczyć albo po prostu umilić sobie czas na mistrzostwach Polski, już teraz może zarezerwować model dla siebie na www.rowerymerida.pl/testy.

Wróć