Przetestuj rower swoich marzeń
 • mask-slider-top MobilneCentrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  Mobilne
  Centrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  mask-slider-bottom
 • mask-slider-top Modele elektryczne, oraz full suspensionSprawdź i wybierz dla siebie
  Modele elektryczne, oraz full suspension
  Sprawdź i wybierz dla siebie
  mask-slider-bottom

Przetestuj z mistrzami rowery Merida

3 października 2017

W weekend 7-8 października w Ustroniu zatrzyma się Mobilne Centrum Testowe, wciąż można się zapisać na ostatnie testy rowerów Merida w tym sezonie. Wezmą w nich udział także zawodnicy CST MTB Teamu, w tym Dariusz Batek, nowy mistrz Polski w maratonie MTB. Oprócz rowerów z najwyższej półki w Ustroniu będzie można również sprawdzić na trasie opony CST, m.in. modele używane przez Batka i jego grupę. 

 

W weekend 7-8 października Ustroń odwiedzi Mobilne Centrum Testowe, czyli ciężarówka wypełniona najlepszymi rowerami Merida, jednej z czołowych dwukołowych marek świata. Zatrzyma się przy hotelu Kolejarz (ul. Stroma 2 w drodze na Równicę). Darmowe testy w sobotę i w niedzielę rozpoczną się o 10.00 i potrwają do 15.30. Każdy zainteresowany będzie mógł wypróbować na trasie górskie i szosowe karbonowe rowery Merida, w tym modele znane z najważniejszych wyścigów na świecie. W jak najlepszym doborze testowego roweru pomoże to, że każdy model będzie dostępny w kilku rozmiarach. Wciąż można się zapisać na akcję oraz zarezerwować rower dla siebie. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić formularz dostępny na www.rowerymerida.pl/testy. Podczas wydarzenia będą obowiązywały także godziny „open” dla osób, które nie zapisały się wcześniej na testy. W tych godzinach rowery będą wypożyczane zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”, jedynie zapisy on-line gwarantują dostępność konkretnego modelu w wybranym dla siebie rozmiarze.

 

 

Dodatkową atrakcją testów będzie udział w nich CST MTB Teamu. Razem z m.in. nowym mistrzem Polski w maratonie MTB i wielokrotną medalistką Polski Ritą Malinkiewicz będzie można sprawdzić nie tylko rowery Merida, ale także opony CST, m.in. model B-Trail, na którym Batek został ostatnio mistrzem Polski. – Na CST B-Trail w obecnym sezonie wygrałem już osiem maratonów, w tym mistrzostwa Polski w Wałbrzychu.  To jedne z najlepszych gum rowerowych na rynku. Gdybym miał je określić dwoma słowami, powiedziałbym, że są niezawodne i bardzo lekkie – mówi Batek. – W imieniu całego naszego teamu serdecznie zapraszam do Ustronia. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania dotyczące sprzętu – dodaje Rita Malinkiewicz.

 

Na szosie jak na "mieszczuchu"

 

– Idea wypożyczenia roweru do testów jest niesamowita. Żadna reklama nie da tego, co możliwość sprawdzenia roweru samemu – mówi Paweł, uczestnik ostatnich testów Meridy w Bieruniu. Zabrał on na trasę aerodynamiczny model Meridy, Reacto 7000-E. Na co dzień jeździ aluminiowym modelem z osprzętem Shimano Claris. Karbonowe Reacto mocno go zaskoczyło. – Wjeżdżając do centrum Bierunia, zobaczyłem czerwoną kostkę na ulicy prowadzącej do stadionu i pierwszą moją myślą było "chyba wszystkie plomby w zębach mi wypadną". Unikam jak ognia kostki […]. Do tej pory nie potrafię uwierzyć, że karbon potrafi tak dobrze tłumić drgania. To była czysta przyjemność, jakbym jechał na jakimś „mieszczuchu” – wspomina. Mimo deszczowych warunków mógł docenić zalety roweru. – Jeździło się wybornie. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie elektrycznie sterowane przerzutki. I zapomniałbym o najważniejszym. Hamulce są jak żyletki. Lekkie muśnięcie, a rower staje w miejscu. Poezja – podkreśla. Ten sam rower sprawdził w Bieruniu Szymon Szpiech. – Reacto było sztywne, a jego aerodynamiczna geometria ramy sprawiała, że nie było czuć wielkiego oporu, gdy wiatr wiał w twarz. Szerokie opony bardzo dobrze wybierały nierówności i wszelkie inne przeszkody na drodze, a świetny elektroniczny osprzęt pozwalał na szybką zmianę przełożeń – opisuje swoje wrażenia z jazdy, chwaląc także organizację testów. – Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie.

 

 

Również Reacto było jednym z rowerów, które zabrał na trasę Andrzej Niedziela. – Komfort jazdy na tym rowerze oceniam jednym słowem: poezja – nie kryje zachwytu. Do Bierunia przybył jednak głównie po to, żeby przetestować Meridę Speeder 4000, której zakup wówczas rozważał. – Cieszę się, że przed zakupem wymarzonego roweru miałem możliwość jazdy w różnym terenie i nie wyobrażam sobie teraz kupna roweru bez jazdy testowej – zaznacza. – Poziom organizacji całego  wydarzenia oceniam  bardzo wysoko. Pragnę podkreślić, że panowie wydający rowery to profesjonalny zespół, który wraz ze  współorganizatorem testów, sklepem Bike Atelier, bardzo szczegółowo wtajemniczyli mnie w technologię budowy ramy – dodaje.

 

Cud, miód i orzeszki

 

Podczas testów w Ustroniu nie zabraknie także rowerów górskich Merida, które zrobiły wrażenie podczas ostatniej akcji w Bieruniu. – Ninety-Six 9. Team i Big.Nine Team to zdecydowanie najwyższa półka rowerów wyścigowych, osprzęt i amortyzacja działają jak marzenie. Geometria ramy w obu rowerach jest wybitnie wyścigowa i jak dla mnie bardzo wygodna (jak na rower wyścigowy), widać, że kąty i długość tylnych widełek jest dopracowana do maksimum, o czym zresztą świadczą wyniki Gunn-Rity Dahle Flesjii. Cud, miód i orzeszki – mówi Tomek. Przetestował on takie same rowery jak te, które na co dzień służą najbardziej utytułowanej zawodniczce MTB w historii.

 

 

Model Ninety-Six, wyścigowy „full” Meridy, przypadł do gustu także Krzysztofowi. – Jego przerzutki działały bardzo precyzyjnie, hamulce również bardzo dobrze, a komfort jazdy po nierównościach jest znacząco wyższy od tego na rowerze z jednym amortyzatorem – ocenia.  – Świetna sprawa, że można tak potestować rowery – dodaje. Już w najbliższy weekend można się o tym przekonać samemu w Ustroniu. Wciąż można zapisać się na ostatni przystanek Mobilnego Centrum Testowego w sezonie na www.rowerymerida.pl/testy.

Wróć