Przetestuj rower swoich marzeń
 • mask-slider-top MobilneCentrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  Mobilne
  Centrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  mask-slider-bottom
 • mask-slider-top Modele elektryczne, oraz full suspensionSprawdź i wybierz dla siebie
  Modele elektryczne, oraz full suspension
  Sprawdź i wybierz dla siebie
  mask-slider-bottom

Ruszają nowe testy Meridy, zapisz się już dziś!

27 lutego 2017

Już 18 marca ruszy nowy sezon testów Meridy. Mobilne Centrum Testowe odwiedzi wiele miejsc w całej Polsce, by każdy chętny mógł sprawdzić na trasie najlepsze modele jednej z czołowych marek rowerów świata. Już teraz można się zapisać na konkretne testy.

 

Mobilne Centrum Testowe odwiedzi wiele miejsc w całej Polsce, by każdy chętny mógł sprawdzić na trasie najlepsze modele jednej z czołowych marek rowerów świata. - Zainteresowanie naszymi testami jest bardzo duże, jeszcze większe niż w poprzednim premierowym sezonie. Między innymi z tego powodu postanowiliśmy uruchomić zapisy on-line, które pozwolą zarezerwować konkretny rower Merida w dogodnym terminie i miejscu - mówi Anna Bara, marketing manager Merida Polska. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘ.

 

Zarezerwowany model w wybranym dla siebie rozmiarze będzie gotowy do testów o wskazanej godzinie w określonym w formularzu miejscu. Podczas każdego z przystanków ciężarówki Meridy będą obowiązywały także godziny "open" dla osób, które nie zapisały się wcześniej na testy. W tych godzinach rowery będą wypożyczane zgodnie z zasadą "kto pierwszy, ten lepszy", jedynie zapisy on-line gwarantują dostępność konkretnego modelu w wybranym dla siebie rozmiarze. Na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące modeli, które wypełniają w tym roku Mobilne Centrum Testowe. Nie zabraknie wśród nich nowości znanych z najważniejszych wyścigów świata, takich jak premierowych wersji Meridy Big.Nine i Big.Seven, Ninety-Six czy Scultury Disc, szosówki z hamulcami tarczowymi.

 

 

Sprawdź sprzęt Gunn-Rity

 

Miłośnicy MTB nie powinni przejść obojętnie obok dostępnych w Mobilnym Centrum Testowym nowych wersji Meridy Big.Nine i Big.Seven, które zbierają świetne recenzje testerów opiniotwórczych mediów rowerowych. Rowery łączy ten sam kształt ramy i wiele szczegółowych rozwiązań. Przeznaczona do testów Merida Big.Nine Team waży zaledwie 8,5 kg, jednak premierową odsłonę hardtaila wyróżnia także wysoki komfort, duża sztywność, a nawet aerodynamika. - Wszystkie zmiany wprowadzone do nowego modelu odpowiadają trendowi widocznemu w cross country, by czuć się z rowerem jedną całością - mówi o nowym modelu Gunn-Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana zawodniczka w historii MTB. Idealne zespolenie z rowerem, a także większe bezpieczeństwo i precyzję prowadzenia zapewnia nowoczesna geometria ramy. W porównaniu do swego poprzednika, nowy Big.Nine ma zauważalnie dłuższy zasięg, ostrzejszy kąt podsiodłowy, łagodniejszy kąt główki ramy i krótszy mostek. Zmianom geometrii towarzyszy wykorzystanie wielu innowacyjnych rozwiązań. Należą do nich m.in. 30,9-mm sztyca, nowy standard suportu BB92, nowy 148-mm standard piast (Boost) czy rury dolna i podsiodłowa zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki. Zarówno w testowych modelach Big.Nine i Big.Seven Team, jak i Ninety-Six Team zastosowano nową grupę osprzętu SRAM XX1 Eagle, która wzbudza duże emocje w świecie kolarstwa górskiego. Najlepiej samemu wyrobić sobie opinię na jej temat, korzystając z testów Meridy.

 

 

Tarcze i elektryka na szosie

 

Szybką alternatywę dla hardtaili Meridy stanowi nowa wersja Meridy Ninety-Six, jednego z najbardziej utytułowanych ścigaczy z pełnym zawieszeniem w historii. - Wskrzeszenie legendy to coś wspaniałego - podkreśla Juergen Falke. Świetna kinematyka tego modelu odpowiada dominującemu w najważniejszych światowych wyścigach napędowi 1x11. W sezonie 2017 w Ninety-Six, podobnie jak w hardtailach Meridy, zastosowano nowy 148-mm standard piast (Boost), który zwiększa sztywność boczną i wzmacnia koło.

 

 

Mobilne Centrum Testowe pozwoli także zapoznać się z nową karbonową wersją znanego ścieżkowego modelu One-Twenty. Wszyscy, którzy zamiast jazdy w terenie wolą szybkie przemykanie na szosie, również znajdą w ciężarówce Meridy coś dla siebie. Zainteresowanie może wzbudzić Scultura Disc 5000, czyli wersja roweru, którego premiera odbyła się przed wyścigiem Paryż-Roubaix 2016 i który zachwycił już wiele najważniejszych kolarskich i rowerowych mediów świata. Hamulce tarczowe wciąż jednak budzą kontrowersje wśród szosowych tradycjonalistów. Testy mogą pomóc zweryfikować swoje stanowisko w tej sprawie. - Myślę, że tarcze dają przewagę. Czas reakcji jest z nimi dużo krótszy, to istotne nie tylko podczas wyścigów, ale także w ruchu ulicznym. Gdy kontrolujesz swoje hamulce, kontrolujesz swój rower - mówi Marko Kump, który ścigał się na Sculturze Disc w Paryż-Roubaix. - Gdy tylko ludzie będą mieli okazję przejechać się na rowerze szosowym z hamulcami tarczowymi, trudno im będzie wrócić do szosówki z hamulcami szczękowymi - uważa Patrick Laprell z działu badawczo-rozwojowego Meridy. W ciężarówce znajdzie się także aerodynamiczna Merida Reacto 7000-E z elektrycznym osprzętem oraz model Speeder 4000, czyli karbonowy rower szosowy z prostą kierownicą. Wszystkie rowery Merida będą dostępne w wielu rozmiarach. - Najlepiej samemu sprawdzić, jak jeździ dany model. Po takich testach mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że dobry rower robi różnicę - powiedziała Marta Romanowska, jedna z uczestniczek ubiegłorocznych testów. Już od marca będzie można pójść w jej ślady i poczuć tę samą różnicę. 

 

Już teraz warto sprawdzić lokalizacje testów i zarezerwować sprzęt dla siebie: LOKALIZACJE TESTÓW 2017

Wróć