Przetestuj rower swoich marzeń
 • mask-slider-top MobilneCentrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  Mobilne
  Centrum TestoweSprawdź, kiedy będziemy u Ciebie
  mask-slider-bottom
 • mask-slider-top Modele elektryczne, oraz full suspensionSprawdź i wybierz dla siebie
  Modele elektryczne, oraz full suspension
  Sprawdź i wybierz dla siebie
  mask-slider-bottom

Scultura Disc 5000 Rowerem Roku w Belgii

7 kwietnia 2017

Merida Scultura Disc 5000 została nagrodzona tytułem "Rower Roku 2017" w kategorii rowerów szosowych. Przyznał go Belgijski Związek Motoryzacyjny (VAB) wspólnie z organizacją Agoria zrzeszającą firmy związane z sektorem technologicznym. Wybór poprzedziły testy specjalistów z branży rowerowej i rowerzystów. Model ten jest dostępny w Mobilnym Centrum Testowym.

 

Rower szosowy Meridy z hamulcami tarczowymi otrzymał w Belgii prestiżowe wyróżnienie. Zdobyła je Scultura Disc 5000, którą tytułem Roweru Roku 2017 (Bike of the Year) nagrodził Belgijski Związek Motoryzacyjny (VAB) wspólnie z Agorią, największa belgijską organizacją zrzeszającą firmy z sektora technologicznego (ponad 1700 firm). Związek, którego początki sięgają 1924 r., dokonał z Agorią wyboru spośród 20 różnych modeli. Decyzję tę poprzedziły testy specjalistów z branży rowerowej oraz klientów końcowych. Poniżej przedstawiono podium plebiscytu oraz tłumaczenie werdyktu. Już w najbliższą niedzielę na jednej z wersji Scultury Disc grupa Bahrain-Merida wystartuje w legendarnym wyścigu Paryż-Roubaix.
 
Rower Roku 2017 – rowery szosowe
1. Merida Scultura Disc 5000
2. Cannondale Super Six EVO Hi-Mod Disc Ultegra Di2
3. Giant TCR Advanced Pro Disc
 
Scultura Disc 5000 - werdykt
„Ten wyścigowy model oferuje wszystko, czego można chcieć w tej cenie. Karbonowa rama jest bardzo stabilna i zapewnia komfortową jazdę, nie zwalniając przy tym roweru. Hamulce tarczowe pozwalają hamować szybko i w kontrolowany sposób”. 

Strona internetowa nagrody Bike of the Year: KLIKNIJ.

***
Poznaj specyfikację i geometrię Scultury Disc 5000 oraz zastosowane w rowerze technologie: KLIKNIJ.

 

 

Sprawdź, jak jeździ Scultura Disc 5000! Rower jest dostępny w różnych rozmiarach w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. W najbliższy weekend odwiedzi ono Warszawę (8 kwietnia). Wciąż można się zapisać na te i inne testy Meridy oraz zarezerwować rower dla siebie. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘ.

Wróć